Nie płacisz rachunków? Kara będzie bolesna!!!

Nie płacisz rachunków? Kara będzie bolesna!!!

Gmina będzie mogła wpisać do rejestru dłużników wszystkie osoby, które zalegają z zapłatą świadczeń na rzecz gminy. Zgłoszeń będą mogły dokonywać także jednostki gminne, takie jak m.in. zakład komunalny.


Jak informuje na swoich łamach dziennik „Rzeczpospolita” opracowany przez rząd projekt nowej ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych, już opracowywany w Sejmie, przewiduje m.in. zastąpienie określeń „przedsiębiorca” i „konsument” terminami „dłużnik” i „wierzyciel”.

Jak to będzie działać?

To bardzo proste: przekazane do rejestru dłużników informacje są udostępniane bankom, firmom leasingowym, telekomunikacyjnym. Oznacza to, że niepłacący będą mieli problemy z uzyskaniem kredytu w banku czy pożyczki, ale to nie wszystko - może mieć także problemy z zakupem telefonu komórkowego czy nawet dokonaniem zakupów na raty w sklepach RTV AGD.


UWAGA:

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej otrzyma w ten sposób kolejny oręż do walki o swoje pieniądze. Dotychczas swoich pieniędzy Zakład mógł się domagać na drodze sądowej oraz poprzez windykację długu. Ale już niedługo będzie mógł także wpisać osoby nie płacące lub zalegające z opłatami za wodę, ścieki i wywóz śmieci do REJESTRU DŁUŻNIKÓW.


PRZYPOMINAMY:

Zakład ten ponosi duże straty z tego tytułu sięgające już kwotę 94.719,01 (dane na koniec 2009r., bez kosztów sądowych, upomnień i windykacji, prowadzonej na rzecz odzyskania utraconych dochodów) – nie tylko od nierzetelnych usługobiorców ale również dlatego, że musi odprowadzić do skarbu państwa podatek VAT za wystawione faktury -   bez  względu na to, czy faktura za dostawę wody, odprowadzenie ścieków, czy odbiór śmieci została zapłacona przez mieszkańca, czy też nie. Zakład jest więc stratny podwójnie, bo płaci podatek VAT od usługi, za którą nie otrzymał zapłaty.


INFORMUJEMY:

Jako mieszkańcy tej gminy powinniśmy się liczyć także z tym, że w przyszłości, w przypadku zmiany taryf za wodę, straty Zakładu zostaną wliczone w ceny usług, co oznacza, iż wszyscy, solidarnie, będziemy ponosić konsekwencje finansowe za osoby zalegające z płatnościami.
 

19-02-2010

Powrót

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(2) "69" ["menu_id"]=> string(1) "0" }