Podziękowania dla sponsorów

Podziękowania dla sponsorów

W dniach 9-11 marca w Wodzisławiu Śląskim drużyna siatkarska UKS Tukan Iwiny uczestniczyła w turnieju półfinałowym o awans do II ligi kobiet. Oprócz gospodarzy naszymi przeciwnikami były drużyny KKS Kozienice oraz Start Łódź.

Pierwszego dnia spotkaliśmy się z drużyną gospodarzy - Zorzą Wodzisław Śląski. Rywal okazał się bardzo wymagający a w naszych poczynaniach widoczne było zmęczenie spowodowane męczącą podróżą jak i pewnie stres u niektórych dziewczyn. Zorza nie pozostawiła nam żadnych złudzeń odnosząc pewne zwycięstwo 3:0.

Następnego dnia przyszło nam spotkać się z drużyną z Kozienic, która dzień wcześniej wygrała swoje spotkanie ze Startem Łódź 3:0. Aby liczyć się jeszcze w grze i zakwalifikować się do turnieju finałowego (awans dawały dwa pierwsze miejsca) musieliśmy ten mecz wygrać. Dziewczyny walczyły bardzo dzielnie i po dwóch przegranych pierwszych setach pewnie wygrały dwa kolejne i o zwycięstwie w całym spotkaniu miał zadecydować tie-break. Set prawdy lepiej rozpoczęły doświadczone siatkarki z Kozienic wychodząc na kilkupunktową przewagę, której nie oddały do końca seta i mimo naszych usilnych starań wygrały go do 9 a całe spotkanie 3:2.Po naszym spotkaniu Zorza pewnie wygrała 3:0 ze Startem Łódź więc nasze ostatnie spotkanie w turnieju z łodziankami decydowało już tylko kto zajmie trzecie miejsce.

Obie ekipy choć już straciły szanse awansu przystąpiły do spotkaniu z dużą wolą odniesienia zwycięstwa i nie chciały schodzić z parkietu pokonane. Niestety po ciekawym i wyrównanym spotkaniu (o wyniku dwóch ostatnich setów decydowały zacięte i nerwowe końcówki) to drużyna z Łodzi mogła cieszyć się ze zwycięstwa 3:1 i zajęła najniższe miejsce na podium.

Pomimo trzech porażek nasza drużyna zasługuje na słowa pochwały pokazując podczas tego turnieju dużą wolę walki i momentami bardzo dobrą grę co przy odrobinie szczęścia mogło dać wygraną przynajmniej w jednym spotkaniu. Ale nie ma co narzekać, naszym dużym sukcesem było już zdobycie vicemistrzostwa III ligi dolnośląskiej a udział w barażach o awans do II ligi był nagrodą za pracę włożoną przez dziewczyny w tym sezonie.

Nasz wyjazd nie mógł by dojść do skutku gdyby nie pomoc i wsparcie finansowe naszych sponsorów, którym z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować. A są to:

- Urząd Gminy w Warcie Bolesławieckiej

- firma JADMAR z Bolesławca

- kopalnia Nowy Ląd w Niwnicach

- Spółdzielnia STW w Bolesławcu

- firma DERSEN Ewa Utratna

- Bank Spółdzielczy w Złotoryi

- Hurtownia GAMMA z Bolesławca

 

Tekst:

Trener UKS Tukan Iwiny Waldemar Socha


 

13-03-2012

Powrót

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(3) "513" ["menu_id"]=> string(1) "0" }