"Pracownia przyrodnicza w każdej gminie"

"Pracownia przyrodnicza w każdej gminie"

W Szkole Podstawowej w Raciborowicach Dolnych powstał nowoczesny gabinet przyrodniczy w ramach projektu pn. „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Założeniem przedsięwzięcia było wyposażenie jednej ze szkół gminy w sprzęt komputerowy i dydaktyczny służący realizacji zajęć przyrody z wykorzystaniem eksperymentu uczniowskiego.

Dla potrzeb projektu został przeprowadzony gruntowny remont jednej z sal lekcyjnych. Dokonano przeróbek instalacji elektrycznej, podłączono Internet. Do sali zostały zakupione nowe meble oraz stanowiska ćwiczeniowe przeznaczonych dla grup uczniów.
Następnie dostarczono do placówki sprzęt, który pozwolił na zaprojektowanie i przeprowadzenie większości doświadczeń przewidzianych w ramach programu nauczania przyrody, wizualizację przebiegu eksperymentów oraz efektywne sprawdzanie wiedzy uczniów. Jest to między innymi: tablica interaktywna z podstawą jezdną i projektorem, 7 komputerów z oprogramowaniem, wizualizer, system umożliwiający testowanie wiedzy i umiejętności uczniów, elektroniczne plansze poglądowe, aparat cyfrowy, mikroskopy oraz szereg zestawów do przeprowadzania badań środowiska naturalnego. Dzięki inwestycji użytkownicy pracowni w sposób ciekawy i innowatorski mogą rozwijać swoje zainteresowania, a zajęcia z przyrody cieszą się wśród uczniów największą popularnością.
Projekt „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie” jest komplementarny z przygotowanymi w ramach POKL projektami: „Szkolenie nauczycieli w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych uczniów” oraz „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie oświaty”.
Celem pierwszego projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych w zakresie stosowania innowacyjnych, aktywizujących metod kształcenia wspomaganych technologią informacyjną oraz w zakresie wsparcia psychologiczno – pedagogicznego, tutoringu. W projekcie tym uczestniczyli nauczyciele placówki.
Celem drugiego projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji, zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych, wspieranie indywidualnych zainteresowań i zdolności każdego ucznia poprzez realizację programu rozwojowego szkoły na zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych.
W ramach projekt:
• 44 uczniów bierze udział w 4 zajęciach pozalekcyjnych: zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze z matematyki, koło matematyczne, koło przyrodniczo – ekologiczne, koło informatyczne;
• 12 uczniów jest objętych opieką pedagogiczno – psychologiczną tutora;
• uczestnicy kół mają możliwość wzięcia udziału w 3 wycieczkach dydaktycznych (2 - jednodniowych, 1 - dwudniowej) na terenie Dolnego Śląska. Odbyły się już dwie wycieczki jednodniowe oraz wycieczka dwudniowa do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Łącznie z wyjazdu skorzystało 60 uczniów klas IV-VI. Zorganizowano też jeden z trzech wyjazdów na warsztaty w Multicentrum w Jeleniej Górze.

18-04-2011

Powrót

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00



Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(3) "487" ["menu_id"]=> string(1) "0" }