Nagrody dla uczniów Szkoły Podstawowej w Szczytnicy

Nagrody dla uczniów Szkoły Podstawowej w Szczytnicy

NAGRODY dla uczniów Szkoły Podstawowej w Szczytnicy w KONKURSIE organizowanym przez KRUS Legnica pt. "Bezpieczna pomoc dorosłym w gospodarstwie rolnym"

„Bezpieczna pomoc dorosłym w gospodarstwie rolnym”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Legnicy w swojej działalności na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych podejmuje różnorodne działania prewencyjne.

Jedną z form jest propagowanie i upowszechnianie wiedzy na temat zagrożeń wypadkowych i zasad bezpiecznej pracy.

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zamieszkujących lub
przebywających na terenie gospodarstw rolnych, Placówka Terenowa KRUS w Legnicy pragnie zainteresować uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powyższym problemem. W tym celu został zorganizowany konkurs wiedzy „Bezpieczna pomoc dorosłym w gospodarstwie rolnym”, który poprzedzony był pogadankami na ten temat z uczniami klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Szczytnicy.
Przygotowania do konkursu odbyły się w dniu 30.10.2009r. Inspektor KRUS PT w Legnicy Elżbieta Kiełbasa i Inspektor Państwowej Inspekcji Pracy w Legnicy Jacek Grygotowicz w czasie warsztatów prowadzonych w formie pogadanek, przedstawiali zagrożenia wynikające z udziału dzieci i młodzieży w pracach w rodzinnych gospodarstwach rolnych. Źródłem wiedzy dla uczestników konkursu była prezentacja multimedialna oraz film DVD przedstawiające prace i czynności szczególnie niebezpieczne, których nie należy powierzać dzieciom do lat 15 oraz zagrożenia wynikające z pracy (czy nawet biernego przebywania, towarzysząc rodzicom podczas ich pracy) w gospodarstwie rolnym.

Wyniki testów rozwiązanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Szczytnicy dają nadzieję, że teraz każde dziecko biorące udział w pogadankach, zanim wsiądzie na ciągnik rolniczy, wejdzie na drabinę lub podejdzie do zwierzęcia o dużej masie ciała, pomyśli jakie konsekwencje takie zachowania może nieść za sobą.

Nagrody laureatom zostały wręczone w dniu 09.11.2009r. w czasie apelu w siedzibie Szkoły Podstawowej w Szczytnicy. Wyłoniono następujących laureatów: miejsce I Mitka Piotr, II miejsce Lisiewicz Rafał, III miejsce Jarosz Anna oraz wyróżniono sześciu uczestników: Ćwik Kamila, Kochan Maciej, Wydech Małgorzata, Zawada Agnieszka, Retman Antoni, Łanoszka Dorota. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali broszury informacyjne pt. „Jak bezpiecznie pomagać rodzicom w gospodarstwie rolnym” oraz gadżety z serii „Bądź widoczny”. Nagrody ufundowała Państwowa Inspekcja Pracy Oddział w Legnicy.

Opracowała:

Elżbieta Kiełbasa
Inspektor d/s prewencji
w KRUS PT w Legnicy

23-12-2009

Powrót

Galeria

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(2) "32" ["menu_id"]=> string(1) "0" }