Fantastyczne wyniki zawodników UKS”Orientpark.pl” Iwiny w Międzynarodowych Zawodach w Biegu na Orientację „Pomorze Sprint Cup”- 24-26.05.2024 - Kwidzyn

Fantastyczne wyniki zawodników UKS”Orientpark.pl” Iwiny w Międzynarodowych Zawodach w Biegu na Orientację „Pomorze Sprint Cup”- 24-26.05.2024 - Kwidzyn

Najważniejsze  news’y z tej trzydniowej imprezy są takie:
Małgorzata Pachnik wicemistrzynią Polski  w Sprinterskich Knock-Out’ach w damskiej elicie !!!
Jędrzej Pachnik – trzecie miejsce w biegu zaliczanym do World Rankig Event, a także pierwsze miejsce w kategorii młodzieżowca w klasyfikacji łącznej.
Sześcioro naszych zawodników w półfinałach knock-out-sprintach (najwięcej ze wszystkich klubów w Polsce) !!!


Jak już wspominaliśmy „Pomorze Sprint Cup”, to zawody trzydniowe w trakcie których jest rozgrywanych kilka biegów o charakterze sprinterskim. W tym roku wszystkie biegi były rozgrywane w Kwidzynie (woj. pomorskie). W piątek rozegrano pierwszy etap, który w zarówno w damskiej jak i męskiej elicie miał rangę światowego rankingu (WORLD RANKING EVENT). Troje naszych zawodników tj Małgorzata, Wojciech i Jędrzej Pachnikowie wzięło udział w tej rywalizacji. Najlepiej wypadł Jędrzej (który jest jeszcze juniorem) wywalczył on miejsce na najniższym stopniu podium. Małgosia zajęła szóste miejsce, a Wojtek dwunaste.

Na sobotę przewidziano w kategorii elity  Mistrzostwa Polski w Knock-Out Sprintach. Konkurencja ta jest najmłodszą z form rywalizacji w biegu na orientację. Najkrócej ją opisując można odwołać się do sprintów… w narciarstwie biegowym. Na początku jest bieg eliminacyjny, po którym wylania się grupy półfinałowe (najczęściej po sześć osób).  W ćwierćfinale rywalizacja jest już „bark w bark”, a najlepsza trójka awansuje do półfinałów.  Do finału z kolei awansują po dwie  pierwsze osoby z półfinałów. W finale jest więc sześć osób, które ścigają się o zwycięstwo w zawodach.

Sześcioro naszych zawodników awansowało to półfinału ! Czyli komplet tych których wystawiliśmy. O ile Jędrzej Pachnik jest już uznaną marką nawet w elicie, to nasze piętnastolatki Oliwia Hetnar i Martyna Nikołajuk, były najmłodszymi zawodniczkami w stawce. Antek Pachnik ma zaledwie 14 lat i udało mu się wejść do półfinału z pierwszego miejsca !!! Do finałów niestety jeszcze trochę zabrakło, ale to i tak wielki sukces tych zawodników i bezcenne doświadczenie ! W finale znalazła się jednak Małgosia i niewiele brakowało do wygranej, ale na ostatnich metrach zabrakło sił, aby obronić się przed atakiem Katarzyny Ślusarczyk, która została Pierwszą Mistrzynią Polski w Knock-Out Sprincie, a Gosia zdobyła tytuł wicemistrzowski.

W niedzielę odbył się ostatni etap zawodów i znowu w elicie był to bieg rangi światowego rankingu. Jędrzej Pachnik zajął czwarte miejsce, Małgosia szóste, a Wojciech czternaste.

Zawody miały tez charakter wieloetapowy i była prowadzona klasyfikacja łączna po czterech etapach.

Bezkonkurencyjny był Jędrzej Pachnik, który wygrał kategorię młodzieżowca (M20),  W damskiej elicie Małgorzata Pachnik tuz za podium, czyli czwarte miejsce, a Wojciech Pachnik ósme.

Nasi juniorzy tj Antek, Martyna i Oliwia nie byli klasyfikowani, ponieważ wybrali start w kategorii elity w Mistrzostwach Polski i nie startowali w dwóch sobotnich etapach w swoich nominalnych kategoriach.

W zawodach wzięły udział jeszcze nasze najmłodsze adeptki tego sportu oraz najstarsi członkowie klubu rywalizujący w kategoriach masters. Łącznie team „Orientparku” liczył 14 osób.

Dziewczynki, tj Martyna Dwojak, Emilia Hetnar, Julia Ziober i Lena Krakowiak rywalizowały w kategorii – K12 i zostały sklasyfikowane na pozycjach od dziesiątej do czternastej.

Najmłodsza – Zosia Krakowiak przygotowująca się jeszcze do samodzielnej rywalizacji, walczyła w kategorii rodzinnej zajmując wysoką czwartą lokatę.
 

Tekst: Dariusz Pachnik
Zdjęcia: Jacek Dembiński, Dariusz Pachnik

 

28-05-2024

Powrót

Galeria

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(4) "2883" ["menu_id"]=> string(1) "0" }