Kolejne medale Mistrzostw Polski dla zawodników UKS „Orientpark.pl” Iwiny

Kolejne medale Mistrzostw Polski dla zawodników UKS „Orientpark.pl” Iwiny

Sezon już się rozkręcił na całego. Praktycznie co tydzień starty w zawodach. W miniony weekend odbyły się pierwsze w tym roku indywidualne Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację. Rozegrano dwie konkurencje. Bieg nocny z soboty na niedzielę i bieg średniodystansowy w niedzielę. Zawody odbyły się w okolicy Skarżyska-Kamiennej (woj. świętokrzyskie) Z tych mistrzostw przywieźliśmy dwa medale i kilka świetnych pozycji w „top 10”.


W biegu nocnym o podium otarła się Małgorzata Pachnik startująca w damskiej elicie. Po emocjonującej końcówce zajęła czwarte miejsce ustępując zaledwie o 6 sekund zawodniczce WKS „Śląsk” Wrocław Hannie Sudoł i wygrywając o sekundę z Julią Krępińską (Azymut Pabianice). W swoim debiucie w indywidualnej imprezie mistrzowskiej, w kategorii juniorek młodszych  Oliwia Hetnar i Martyna Nikołajuk uplasowały się w pierwszej dziesiątce. Oliwia siódme i Martyna ósme miejsce. Kolejnym debiutantem był Antoni Pachnik. Antek ma 14 lat i wiekowo jest młodzikiem, ale na wniosek klubu został przeniesiony rok wcześniej do kategorii juniora młodszego. Antek nie uznaje kompromisów i włączył się do walki o medale. Przez ponad 80 procent trasy wyraźnie prowadził, jednak pod koniec trasy popełnił duży błąd nawigacyjny i spadł na ósme miejsce. Wojciech Pachnik w kategorii elity zajął dziewiętnaste miejsce.

W biegu nocnym nie startował Jędrzej Pachnik, ponieważ jeszcze w sobotę rano startował w Mistrzostwach Finlandii w sprinterskim biegu na orientację. Niestety podczas eliminacji (najlepszy czas) potwierdził punkt nie ze swojej trasy i został zdyskwalifikowany. Jednak szybki transfer lotniczy z Helsinek do Warszawy, a potem samochodem do Skarżyska-Kamiennej umożliwił mu start w niedzielę, w Mistrzostwach Polski na dystansie średnim. Jędrek tradycyjnie był jednym z faworytów. Ze swojego zadania wywiązał się wzorowo zdobywając swój dziewiąty złoty medal w karierze !

To co nie udało się Antkowi Pachnikowi w biegu nocnym, to zrealizował w na dystansie średnim. Wywalczył swój pierwszy medal. Na razie „tylko” brązowy, ale potencjał jest na jeszcze lepsze wyniki.

Bardzo dobry występ zanotowała Martyna Nikołajuk. Wywalczyła bardzo wysokie piąte miejsce przegrywając czwarte zaledwie o sekundę !!!

Oliwia Hetnar zaliczyła nieco słabszy bieg, ale jedenaste miejsce nie przynosi żadnej ujmy i w kolejnych startach na pewno włączy się do walki o czołowe miejsca.

Nasi „eliciarze” uplasowali się poza pierwszą dziesiątką. Małgosia na miejscu jedenastym, a Wojtek na dwudziestym piątym.

Za dwa tygodnie kolejne mistrzostwa tym razem w tzw knockout’ach. Jest to bardzo widowiskowa konkurencja sprinterska odbywająca się na terenach miejskich. Ta konkurencja jako Mistrzostwa Polski będzie rozegrana po raz pierwszy i tylko w kategorii elity. Gospodarzem będzie miasto Kwidzyn. Będziemy tam !!!

Dariusz Pachnik

Zdjęcia autorstwa Jakuba Kijaka i Wojciecha Pachnika

14-05-2024

Powrót

Galeria

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(4) "2871" ["menu_id"]=> string(1) "0" }