Sezon startowy zawodników UKS „Orientpark.pl” Iwiny zakończony wielkim sukcesem !!!

Sezon startowy zawodników UKS „Orientpark.pl” Iwiny zakończony wielkim sukcesem !!!

W dniach 27-29.10.2023 Szczecin gościł najlepszych juniorów i młodzieżowców biegających na orientację. Były to ostatnie międzynarodowe zawody kalendarza International Orienteering Federation – Baltic Junior Cup – (Mistrzostwa Krajów Basenu Morza Bałtyckiego) w 2023 roku. W zawodach wzięły udział bardzo silne reprezentacje Litwy, Łotwy, Estonii, a także znakomici Finowie i Szwedzi, no i oczywiście nasza narodowa ekipa. Reprezentantem Polski na tych zawodach był m.in. Jędrzej Pachnik. 

Jędrek potwierdził swoją przynależność do europejskiej czołówki i w biegu indywidualnym  uplasował się na piątej pozycji (najlepiej z polaków w tej kategorii), jednak cała czwórka przed Jędrkiem jest od niego starsza i już w przyszłym roku przechodzą do kategorii młodzieżowca. W tym dniu nasi reprezentanci w kategorii juniora młodszego zdobyli dwa medale. Stanisław Drapella – złoty i Antonina Słońska – brązowy.

Drugiego dnia tj niedziela – odbyły się sztafety w bardzo ciekawej formule. Zespół składał się z sześciu osób, trzech dziewcząt i trzech chłopców, po jednej osobie z kategorii (junior młodszy, junior i młodzieżowiec).  Po bardzo emocjonującej walce pierwszy zespół Polski zdobył złoty medal, a  na drugim i trzecim miejscu uplasowały się  zespoły ze Szwecji, tuż za podium znaleźli się Litwini, którzy przez długi czas prowadzili.

Na ostatniej zmianie, w której biegli młodzieżowcy wybiegał Jędrek. Mimo iż ruszał na pierwszym miejscu ze znaczną przewagą, to wiedzieliśmy iż walka będzie toczyła się do samego końca. Szwedzi wystawili na ostatniej zmianie o trzy lata starszego Noela Brauna (aktualny wicemistrz świata). Przewaga topniała, ale Jędrek kontrolował przebieg biegu i zrobił to co do niego należało.  Pierwsze miejsce stało się faktem !!!  Ogromny sukces zawodników i kadry trenerskiej, a w dorobku Jędrka kolejny cenny „skalp”.

Dariusz Pachnik

30-10-2023

Powrót

Galeria

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00



Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(4) "2770" ["menu_id"]=> string(1) "0" }