Pięć medali Klubowych Mistrzostw Polski !!!

Pięć medali Klubowych Mistrzostw Polski !!!

Po sierpniowej pracy obozowej przyszedł czas na bardzo napięty jesienny kalendarz startowy. Tydzień temu sami organizowaliśmy duże Polsko-Czeskie zawody w Świeradowie Zdroju i czeskim Frydlancie. W ten weekend, to już start w drugiej rundzie Klubowych Mistrzostw Polski, które odbyły się aż w Przemyślu. 

Z różnych względów, w tym i finansowym wystawiliśmy skromną czteroosobową ekipę. Pierwszym biegiem w programie KMP, był nocny sprint na terenie przemyskiej starówki. Bezkonkurencyjny na dystansie sprinterskim w tym roku Antoni Pachnik (kat. M14) zwyciężył z ponad półtoraminutową przewagą na nad drugim zawodnikiem. Kolejny medal zdobyła niezawodna Oliwia Hetnar (K14), tym razem stanęła na najniższym stopniu podium.  Lider naszej drużyny Jędrzej Pachnik (M18) nie był zadowolony ze swojego biegu, bo zajął „dopiero” czwarte miejsce, a niezwykle rzadko zdarza mu się na zawodach krajowych schodzić poniżej podium. Nasza utalentowana młodziczka – Martyna Nikołajuk spisała się nieco poniżej oczekiwań i uplasowała się na jedenastym miejscu.

Już w sobotni poranek przenieśliśmy się do podprzemyskiej Żurawicy. Bieg średniodystansowy przyniósł nam trzy medale. Na właściwe tory wskoczył Jędrzej i zdeklasował swoich krajowych rywali,  a także utytułowanego węgra Tamasa Felföldi’ego  reprezentującego UKS „Orientuś” Łódź. Drugie miejsca zajęli Oliwia Hetnar i Antoni Pachnik. Martyna Nikołajuk uplasowała się na siódmej pozycji.

Należy też wspomnieć o trzech złotych medalach Stanisława Pachnika, który już od jakiegoś czasu reprezentuje UKS „Orientuś „ Łódź. Oprócz dwóch złotych medali indywidualnych dołożył złoty medal  sztafety klubowej składającej się z aż z siedmiu zmian. My nie wystawialiśmy swojej sztafety.

Reasumując występy naszych klubowiczów w dwóch rundach Klubowych Mistrzostw Polski (wiosenna i jesienna) należy uznać za udane. Cztery złote medale, pięć srebrnych i jeden brązowy, to dorobek naszego zawodników, zdobycie łącznie 282 pkt dało nam na 13 miejsce w Polsce. Najlepszym klubem okazał się WKS „Śląsk” Wrocław, przed „Orientusiem” Łódź i UNTS-em Warszawa.

Już w następnym tygodniu przenosimy się do pięknego węgierskiego miasta Pecs, gdzie odbędą się Mistrzostwa Węgier na sprinterskim biegu na orientację. Na mocy współpracy z węgierskim SZV Szegedi Vasutas SE. Trójka naszych zawodników (Oliwia Hetnar, Antoni i Jędrzej Pachnik) będzie reprezentowała na tych zawodach właśnie ten klub.  Tamtejsza młodzież to czołówka światowa, z kilkoma medalistami Mistrzostw Europy i Śwaita Juniorów. Będzie więc to znakomita okazja do sprawdzenia się w bardzo silnej konkurencji.

Dariusz Pachnik

Foto: Martyny Nikołajuk i Dariusz Pachnik

11-09-2023

Powrót

Galeria

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(4) "2739" ["menu_id"]=> string(1) "0" }