Bracia Pachnikowie ponownie z medalami Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację !!!

Szczecin ponownie gościł najlepszych biegaczy na orientację. W sobotę odbyły się tam Mistrzostwa Polski na dystansie klasycznym oraz w niedzielę w biegu sztafetowym.

Na dystansie klasycznym tytułu z zeszłego roku bronił Jędrzej Pachnik, który w tym roku stanął na drugim stopniu podium, tym razem lepiej pobiegł jego przyjaciel,  a zarazem  największy rywal Bartek Maciejewski reprezentujący barwy OSiR  Góra Kalwaria. To co nie udało się Jędrkowi, wyszło starszemu bratu Stasiowi, który wrócił na tron i został Mistrzem Polski w kategorii młodzieżowca (M20).  Bardzo dobry występ zanotowała Małgorzata Pachnik, która w elicie uplasowała się na ósmym miejscu, a Wojciech Pachnik w męskiej elicie po ponad 137 minutach zmagań skończył bieg na 11 miejscu.  Naszą ekipę uzupełniały Maja Nikołajuk (K16), która zajęła 23 miejsce oraz Aneta Bańska-Bodziona – 5 miejsce (K40) i Justyna Panaszek – 17 miejsce (K21E)

W niedzielę odbył się bieg sztafetowy. Mieliśmy tylko jeden zespół, w kategorii męskiej elity, jednak z jedną kobietą w składzie (Małgorzata Pachnik) i jednym juniorem (Jędrzej Pachnik), zespół uzupełniał Wojciech Pachnik, który jak zwykle startował na pierwszej zmianie. Jak zwykle nie zawiódł. Ukończył swój bieg na czwartej pozycji. Po nim na trasę ruszyła Małgosia, która siłą rzeczy walczyła w męskim gronie o utrzymanie jak najwyższej pozycji. Niestety zaliczyliśmy poważny spadek i po drugiej zmianie plasowaliśmy się na 12 miejscu.  Sztafetę kończył Jędrek, który ruszył w pogoń za wyprzedzającymi nas zespołami. Udało się awansować o cztery pozycje i ostatecznie zajęliśmy wysoką ósmą pozycję.

Już za trzy tygodnie Mistrzostwa Polski w Sprinterskim Biegu na Orientację, który odbędzie się tym razem w Płocku. Tym czasem Jędrek i Stasiu przebywają już w Wieliczce, gdzie wraz z Kadrą Polski Juniorów przygotowują się do Mistrzostw Świata, które odbędą się na początku lipca w Baia Mare(Rumunia).