Gminny Turniej Orlika i Turniej oldbojów o Puchar Wójta Gminy

Gminny Turniej Orlika i Turniej oldbojów o Puchar Wójta Gminy

W piękny i słoneczny pierwszy dzień maja 2023 roku na boisku Orlik w Warcie Bolesławieckiej o godzinie 10.00. spotkały się 4 drużyny szkółek piłkarskich prowadzonych przez Gminę Warta Bolesławiecka  - Gminne Szkółki Piłkarskie Orlik. 

Pierwszy turniej po zakończeniu COVID-u odbył się w pięknych długo oczekiwanych warunkach pogodowych. Przybyły wszystkie stale trenujące szkółki z Iwin, Raciborowic, Tomaszowa Bolesławieckiego i Warty Bolesławieckiej. Gospodarzem turnieju był Wójt Gminy Warta Bolesławiecka – Mirosław Haniszewski. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym, jeden mecz trwał 10 minut. Zgromadzeni wokół boiska licznie przybyli ze swoimi dziećmi rodzice mówili na początku turnieju że to tylko zabawa, ale zarówno na boisku jak i wśród rodziców i kibiców emocje były tak wielkie że puściły dopiero po zakończeniu turnieju przy wręczaniu medali.

Turniej wygrała drużyna z Tomaszowa Bolesławieckiego prowadzona przez Roberta Dudzińskiego, którego w czasie turnieju zastępował Maciej Marnicki. Drugą drużyną została drużyna z Iwin prowadzona przez Grzegorza Hałuzę, trzecie miejsce zajęły Raciborowice prowadzone przez Waldemara Sochę i Warta Bolesławiecka pod kierownictwem Aleksandra Pyrki.


Na zakończenie turnieju Wójt Gminy wręczył zwycięskiej drużynie piękny puchar a wszystkim zawodnikom zostały wręczone medale sportowe. Zawodnicy trenerzy i działacze z rodzicami po zakończonym turnieju zostali zaproszeni na kiełbaski z grilla.

Do zobaczenia na następnym turnieju.

Zaraz po zakończeniu turnieju szkółek piłkarskich rozpoczął się turniej Piłki Nożnej oldbojów z okazji 75 rocznicy powstania GKS Warta Bolesławiecka. Turniej ten honorowym patronatem objął Wójt Gminy Warta Bolesławiecka Mirosław Haniszewski. Do udziału w turnieju zaproszono 5 drużyn. Niestety w dniu imprezy pojawiły się trzy drużyny. Turniej miał zostać rozegrany na boisku Orlik, jednak w wyniku decyzji organizatorów i za zgodą zawodników postanowiono rozegrać jeden mecz na boisku trawiastym pełnowymiarowym. W ten sposób rozegrano mecz pomiędzy drużynami Tomaszów Bolesławiecki, Radziechów kontra Warta Bolesławiecka. Mecz trwający 2 razy po 25 minut zakończył się tradycyjnie rzutami karnymi.

Zwycięsko z meczu wyszła drużyna złożona z zawodników Radziechowa i Tomaszowa Bolesławieckiego. Na zakończenie turnieju zwycięskiej drużynie puchar wręczył Wójt Gminy Warta Bolesławiecka Mirosław Haniszewski gratulując wszystkim zawodnikom kondycji i wytrwałości za wysiłek jaki włożyli w ten mecz ,złożył również życzenia Klubowi GKS Warta Bolesławiecka z okazji 75-lecia powstania. Życzenia miały być przekazane na ręce Prezesa Klubu Krzysztofa Wołoszyna , jednak ze względu na groźną kontuzję jakiej doznał grając w meczu, życzenia te zostaną złożone w czasie głównych uroczystości jubileuszowych które odbędą się w sobotę 1 lipca 2023 roku w czasie Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy na który już dziś serdecznie zapraszamy.

 

08-05-2023

Powrót

Galeria

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(4) "2677" ["menu_id"]=> string(1) "0" }