Zawodnicy UKS „Orientpark.pl” Iwiny spędzili majówkę na sportowo i w dodatku z sukcesami.

Po raz pierwszy w Polsce odbyła się sześciodniowa impreza w biegu na orientację. Zawody pod nazwą „Bukowa Cup” zorganizował klub KOS BNO Szczecin w tzw. Puszczy Bukowej. Jest to kompleks leśny położony przy południowo-wschodnich dzielnicach Szczecina na Wzgórzach Bukowych.  Pojechaliśmy tam prawie dwudziestoosobową ekipą. Dla juniorów, dwa z sześciu etapów były kontynuacją eliminacji do reprezentacji Polski Juniorów na imprezy mistrzowskie. Kolejnym powodem była chęć potrenowania przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się już w dniach 13-14 maja właśnie w Puszczy Bukowej, a za rok Szczecin będzie gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorów. Najmłodsi pojechali po doświadczenie i wzbogacanie swoich umiejętności sportowych.

Wszystkie cele zostały zrealizowane.  Nasz junior -Jędrzej Pachnik uzyskał pewną nominację do reprezentacji Polski na Mistrzostw Europy, które odbędą się pod koniec czerwca w Bułgarii. Zawody ukończył na drugim miejscu. Juniorka młodsza Maja Nikołajuk z dwoma niezłymi biegami  etapowymi w pierwszej dziesiątce, ostatecznie wywalczyła 15 miejsce. Młodzicy tj. Oliwia Hetnar zdecydowanie wygrała swoją kategorię,  a jej koleżanka z klubu Martyna Nikołajuk zajęła miejsce trzecie.  Antoni Pachnik triumfował w kategorii męskich młodzików.  Najmłodsze adeptki z każdym etapem biegały coraz lepiej. Pola Hyska w kategorii K12 zajęła czwarte miejsce, a Lena Krakowiak szóste. W K10 Martyna Dwojak – piąta, Emilia Hetnar –szósta. Startująca po raz pierwszy w zawodach  Sara Osip wygrała kategorię dla początkujących K10N.

Dziękujemy Starostwu Bolesławieckiemu za wsparcie finansowe wyjazdu, które otrzymaliśmy w ramach konkursu na realizację zadania w zakresie wsparcia i upowszechniania kultury fizycznej.