Mistrzostwa Dolnego Śląska LZS w Biegach Przełajowych

Mistrzostwa Dolnego Śląska LZS w Biegach Przełajowych

Tydzień temu biegaliśmy na strefowych mistrzostwach, a dzisiaj przyszedł czas na finał dolnośląski. Gospodarzem zawodów była Olszyna Lubańska, która jest dla nas dość szczęśliwym miejscem. Przypomnę, że jesienią nasi chłopcy wywalczyli tu tytuł Mistrzów Dolnego Śląska w Sztafetach Przełajowych. Tym razem ścigaliśmy się indywidualnie. Frekwencja była spora w każdym z biegów było kilkudziesięciu zawodników. Na zawody przyjechały reprezentacje szkolne i klubowe z całego Dolnego Śląska. Poziom rywalizacji był wysoki i każdy startujący chciał wygrać. Nasza ekipa tym razem znacznie skromniejsza, bo ostatecznie naszych reprezentantów było 37. Więc blisko 20 osób mniej niż przed tygodniem, mimo iż pogoda była znacznie lepsza. Myślę, że niektórzy  przekonali się, że nie jest to taka prosta sprawa i trzeba się troszkę zmęczyć na takich zawodach.


Biegi były też nieco inaczej zorganizowane. W każdym z biegów startowały dwa roczniki. Pierwsze do boju ruszyły dziewczynki urodzone w 2014 roku i młodsze. Potem chłopcy z tych samych roczników i kolejno coraz starsi. Długo pozostawaliśmy bez medalu. Jednak nasi faworyci nie zawiedli.  Antek Pachnik biegał na 800 m. Cały bieg miał pod kontrolą, od połowy dystansu wyszedł na prowadzenie, stale powiększając swoją przewagę.  Wpadł na metę jako pierwszy, ze sporą przewagą. Podobnie taktycznie rozwiązała bieg pod względem taktycznym Oliwia Hetnar, również biegnąca na 800 m. Pozwoliła ona popisać się szybkością na pierwszych  trzystu metrach swoim rywalkom. Jednak spokój i opanowanie opłaciły się. Podobnie jak Antek objęła prowadzenie w okolicy połowy dystansu i potem tylko „odjeżdżała” pozostałym zawodniczkom. Pewne kolejne zwycięstwo zanotowała na swoim koncie. Niestety nie mamy jeszcze dostępu do wyników i nie jestem w stanie podać miejsc pozostałych zawodników. Jak tylko się pojawią, to je opublikuję.

Nasz dorobek to dwa złote medale. Należy też pogratulować naszemu sąsiadowi z Raciborowic – Sebastianowi Kilarskiemu, który zwyciężył wśród chłopców z roczników 2008-2009.

Gratulacje jak zwykle dla wszystkich naszych reprezentantów, za ambicję i walkę na miarę swoich możliwości !!!
 

Dariusz Pachnik

26-04-2023

Powrót

Galeria

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(4) "2672" ["menu_id"]=> string(1) "0" }