Mistrzostwa Centralnej Europy Juniorów w Biegu na Orientację (CEYOC)

Mistrzostwa Centralnej Europy Juniorów w Biegu na Orientację (CEYOC)

W miniony weekend wraz z Polską reprezentacją oraz przedstawicielami siedmiu innych państw europy środkowej, udaliśmy się na Mistrzostwa Centralnej Europy Juniorów w Biegu na Orientację (CEYOC). Gospodarzem imprezy w tym roku była Słowacja. Zawody odbyły się w Banskiej Bystrzycy.


Jednym z reprezentantów Polski jest mieszkaniec naszej gminy - Jędrzej Pachnik. Niezależnie od kadry narodowej  klub UKS "ORIENTPARK.PL" Iwiny reprezentowali: Oliwia Hetnar, Maja Nikołajuk i Antoni Pachnik.


Impreza rozpoczęła się biegiem sztafetowym. Emocji było bardzo dużo, ponieważ na ostatniej zmianie Jędrek walczył z rywalem ze Słowacji o złoty medal. Tym razem jednak nieznacznie lepszy był Słowak i to ta ekipa cieszyła się z tytułu mistrzowskiego, a Polska reprezentacja ukończyła zmagania na drugim miejscu.  

Jędrek do srebrnego medalu z piątkowego biegu sztafetowego dołożył  bardzo dobre wyniki  w biegach indywidualnych. W sobotę, w biegu na dystansie klasycznym  zajął wysokie piąte miejsce. W biegu sprinterskim było jeszcze lepiej, bo wywalczył miejsce czwarte. Zabrakło kilku sekund do podium, ale to i tak najwyższe lokaty polskiego zawodnika w kategorii męskich juniorów.  Poziom tej kategorii był bardzo wysoki. Tak się składa, że „TOP”europejski  zawodników w tej kategorii  pochodzi właśnie centralnej europy. W biegu sprinterskim Jędrek pokonał m.in. aktualnego Mistrza Europy Martona Csoboth'a z Węgier.

Formuła tych zawodów pozwala na start zawodników spoza kadr narodowych. Reprezentują oni kadry regionalne lub własne kluby. Dzięki temu debiut w imprezie rangi europejskiej zaliczyło dodatkowo troje naszych zawodników. Maja Nikołajuk, Oliwia Hetnar i Antoni Pachnik. Nie walczyli oni o czołowe lokaty, ale ich cel też był zupełnie inny. Miejsca uzyskiwane w środku tabeli nie przyniosły wstydu zwłaszcza, że Oliwia jest jeszcze młodziczką,  a Antek rywalizował z nawet  o trzy lata starszymi chłopcami.

Warto też odnotować, że Polska reprezentacja zajęła drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej po trzech dniach rywalizacji.


Dariusz Pachnik
 

04-04-2023

Powrót

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(4) "2662" ["menu_id"]=> string(1) "0" }