Dostęp do Internetu powinien mieć każdy. Sprawdź swój dostęp do szybkiego Internetu

Dostęp do Internetu powinien mieć każdy. Sprawdź swój dostęp do szybkiego Internetu

Szanowni Państwo, uprzejmie zawiadamiamy, że od 1 grudnia 2022 r. wdrożony został System Informacyjny o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego (SIDUSIS), który jest dostępny pod adresem internet.gov.pl. System Informacyjny o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego to bezpłatna, publiczna baza danych informująca o dostępności sieci w każdej polskiej gminie. Już teraz możesz sprawdzić dostęp do szybkiego Internetu stacjonarnego w wybranej lokalizacji. System zapewnia możliwość zgłaszania pustostanów oraz potrzeby podłączenia usług internetowych w posiadanym przez Ciebie budynku lub lokalu.

 
SIDUSIS jest jedynym takim narzędziem dla obywateli, czy też innych potencjalnych klientów usług telekomunikacyjnych, za pomocą którego można zgłaszać zapotrzebowanie dostępu do internetu lub oznaczać pustostany, w rozumieniu megaustawy. Oznacza to, że przedsiębiorcy dostaną realne informacje o tym gdzie istnieje popyt na ich usługi. Jest to szczególnie ważne w zakresie planowania inwestycji, żeby swoje wysiłki kierować tam, gdzie znajdą odbiorcę.


Zgłoszenie przez Państwa zapotrzebowania dostępu do internetu lub pustostanów umożliwi prawidłowe zaplanowanie interwencji publicznych na projekty budowy sieci szerokopasmowych dofinansowywanych ze środków Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy oraz Krajowego Planu Odbudowy. Dzięki temu będzie wiedomo, w jakich budynkach znajdują się lub nie znajdują się potencjalni użytkownicy końcowi usług dostępu do internetu i w związku z tym będzie lub nie będzie potrzeby zapewniania dla takich budynków możliwości korzystania z tych usług.

Z uwagi na zaplanowane przez Kancelarie Prezesa Rady Ministrów ogłoszenie konkursów na budowę sieci szerokopasmowych w najbliższych miesiącach zwracam się do Państwa z prośbą o zgłaszanie zapotrzebowania dostępu do Internetu lub pustostanów będących Państwa własnością w możliwie jak najszybszym terminie oraz promocję tej inicjatywy wśród swoich środowisk.


Jednocześnie dziękuję tym z Państwa, którzy już dokonali takich zgłoszeń.
 

28-03-2023

Powrót

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(4) "2655" ["menu_id"]=> string(1) "0" }