Bardzo mocnym akcentem rozpoczęli sezon zawodnicy UKS „Orientpark.pl” Iwiny.

Bardzo mocnym akcentem rozpoczęli  sezon zawodnicy UKS „Orientpark.pl” Iwiny.

Co roku wczesną wiosną  zawodnicy aspirujący do Kadry Narodowej Juniorów w Biegu na Orientację stawiają się w Łodzi, w celu zaliczenia testu biegowego. Bieg odbywa się w ramach „Łódzkich Biegów Górskich”. Juniorzy młodsi (15-16 lat) i juniorzy (17-18 lat), mają do przebiegnięcia leśną trasę o długości 6600 m i przewyższeniu 140 m. Juniorki i kobiety młodzieżowcy,  mają do pokonania identyczną trasę. Panowie- młodzieżowcy (19-20 lat), trasę o długości  10550 m i przewyższeniu 280 m.  Wszyscy którzy myślą o kwalifikacji do reprezentacji  narodowej na  Mistrzostwa Europy i Świata muszą ten test zaliczyć w określonych limitach czasowych.


  Nasz klub pojechał skromną pięcioosobową grupą w składzie: Stanisław Pachnik (młodzieżowiec), Jędrzej Pachnik (junior), Maja Nikołajuk (juniorka młodsza), Oliwia Hetnar (młodziczka), Antoni Pachnik (młodzik). Swoją dominację biegową w swoich kategoriach potwierdzili  bracia Pachnikowie. Stanisław wygrał swój bieg z ponad  3 minutową przewagą nad zawodnikiem Śląska Wrocław Mateuszem Kulą, a  Jędrzej swoją kategorię  z minutową przewagą również nad zawodnikiem Śląska Wrocław – Janem Majowskim. 

O ile wygrane Stasia i Jędrka nikogo nie zdziwiły, o tyle postawa pozostałych naszych zawodników była dla wielu ogromnym zaskoczeniem.  Czternastoletnia Oliwia Hetnar rywalizowała  z zawodniczkami nawet o dwa lata starszymi  ! Zajęła drugie miejsce ustępując jedynie o 30 sekund Julii Biskupskiej w klubu WKS „Wawel” Kraków.  Szóste miejsce zajęła  o dwa lata starsza Maja Nikołajuk .  Na koniec bezsporny hit  !  Trzynastoletni Antek Pachnik  w rywalizacji z chłopcami nawet o trzy lata starszymi spisał się znakomicie !!! Uzyskał czas 26:40 zajmując czwarte miejsce w kategorii  do 16 lat !!!

Wszyscy nasi zawodnicy uzyskali minimum dające możliwość kwalifikacji do reprezentacji Polski Juniorów na rok 2023 !!!  Oczywiście teraz odbędą się kolejne biegi kwalifikacyjne już stricte na orientację i one ostatecznie wyłonią reprezentantów na imprezy mistrzowskie.

Ten ogromny postęp to oczywiście zasługa solidnie przepracowanej zimy przez zawodników. W tych przygotowaniach nie małe znaczenie miało przygotowanie ogólnorozwojowe i siłowe.  Możliwe to było dzięki  Damianowi Śliwińskiemu,  który „przygarnął” naszych zawodników, a FIT STYLE ZONE stał się naszym drugim domem.  Szczególne podziękowanie dla Pani Weroniki Abramowicz, za zaangażowanie i motywowanie do treningu i solidną pracę z naszymi  talentami ! Dzięki Pani Weroniko !  Jesteśmy przekonani, ze to tylko początek sukcesów naszych zawodników w tym sezonie !!!  

Już za dwa tygodnie tzw. CEYOC (Mistrzostwa Europy Strefy Centralnej), które odbędą się w Bańskej Bystrzycy (Słowacja) w dniach 30.03-2.04.2023. Będą tam także nasi !!!

Dariusz Pachnik

21-03-2023

Powrót

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(4) "2648" ["menu_id"]=> string(1) "0" }