Sukces sportowy i organizacyjny UKS „Orientpark.pl” Iwiny

Sukces sportowy i organizacyjny UKS „Orientpark.pl” Iwiny

Na organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy „Orientpark.pl” Iwiny Klubowych Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację, które odbyły się  w dniach 22-24.04.2022 r.  w Złotoryi i Wilkowie, nasi podopieczni zdobyli trzy medale. W biegu sprinterskim Antoni Pachnik w kategorii M12 zdobył brązowy medal, a  na dystansie klasycznym złoty !!!  Pulę medalową uzupełniła sztafeta w składzie Martyna Nikołajuk, Oliwia Hetnar i Antoni Pachnik.

 

Dwie dziewczyny i jeden dwunastoletni chłopiec rywalizowali w męskiej kategorii M14. Na starcie w tej kategorii do rywalizacji stanęło  16 zespołów. Po pierwszej zmianie na której pobiegła Martyna plasowaliśmy się na szóstym miejscu, ale nie był to zły bieg. Druga zmiana to solidnie biegająca Oliwia. Nie zawiodła naszych oczekiwań i wyprowadziła sztafetę na drugie miejsce. Do pierwszego miejsca mieliśmy ponad trzy minutową stratę, jednak Antek zaczął szybko odrabiać dystans,  w pewnym momencie wyszedł nawet na prowadzenie, jednak błędy w drugiej części dystansu spowodowały iż do ostatnich metrów trwała wyrównana rywalizacja.  Niestety Anek po walce nieznacznie ustąpił o dwa lata starszemu koledze z klubu „Orientuś” Łódź i to oni cieszyli się ze złotego medalu, ale my również  mieliśmy powody do zadowolenia !!! 

Ilość medali  mogłaby  się z pewnością powiększyć  za  sprawa Jędrzeja Pachnika, który jednak wraz z Kadrą Polski Juniorów walczył w tym samym czasie na Węgrzech o kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów.  Sztuka ta się powiodła i na początku lipca będzie reprezentował nasz kraj walcząc o jak najwyższe lokaty  w tej imprezie.


Wracając do Klubowych Mistrzostw Polski to chcielibyśmy dodać, że zawody zakończyły się sporym sukcesem organizacyjnym. Zespół  stanął na wysokości zadania i wzorowo przygotował trzydniową rywalizację dla ponad 700 osób z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. Padł też być może rekord Polski w ilości zgłoszonych zespołów do  biegu  sztafetowego . W niedzielę w lesie, w okolicy Wilkowa rywalizowało  blisko 200 sztafet (191, w 15 kategoriach).
Zawody w sposób, w pełni profesjonalny  jako spiker prowadził telewizyjny komentator sportowy, znany z Eurosportu i TVN-u  Igor Błachut (komentował  w tym sezonie m.in. konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich).


Zawody wspierał Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Miasto Złotoryja oraz Gmina Złotoryja
Dziękujemy !!!


Dariusz Pachnik
fot.  Bartosz Nikołajuk, Dariusz Pachnik

 

27-04-2022

Powrót

Galeria

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(4) "2478" ["menu_id"]=> string(1) "0" }