Nasi na Mistrzostwach Europy Juniorów !

Nasi na Mistrzostwach Europy Juniorów !

Stanisław i Jędrzej Pachnik mieszkańcy naszej gminy zostali powołani do Kadry Polski na  Mistrzostwa Europy Juniorów w Biegu na Orientację. Zawody rozegrano po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID 19. Gospodarzem imprezy była Litwa.  Wileńska starówka oraz lasy w okolicy Wilna były areną zmagań młodych „orientalistów”.  Impreza odbyła się w dniach 19-22.08.2021 r.


Dla reprezentacji Polski impreza była średnio udana. Wracamy bez medalu. W klasyfikacji punktowej, jako nacja uplasowaliśmy się na siódmym miejscu (ponad trzydzieści startujących reprezentacji). W dużej mierze dzięki braciom Pachnikom udało jednak się uzyskać kilka wartościowych wyników.  Jędrzej Pachnik (kat. juniora młodszego) we wszystkich trzech biegach (dystans klasyczny, sprint, sztafety) wypadł bardzo dobrze, uzyskując najlepsze miejsca wśród polaków. Pierwszego dnia uplasował się na dwunastym miejscu, a w biegu sprinterskim, wdarł się do pierwszej dziesiątki zajmując dziewiątą pozycję. W biegu sztafetowym biegł na ostatniej (trzeciej zmianie) i z piątej pozycji mimo pogoni za medalem ostatecznie udało się wyprzedzić jedynie ekipę Rosji i zająć miejsce tuż, tuż za podium, czyli czwarte !!! Jędrek i jego koledzy zostają jeszcze rok w kategorii juniora młodszego, więc za rok… Jest w każdym razie w tych chłopcach duży potencjał !  

Stanisław Pachnik w biegu klasycznym chyba się trochę „spalił”,  bieg nie wyszedł po jego myśli, zajmując odległe miejsce, w piątej dziesiątce. W biegu sprinterskim również początek nie był rewelacyjny, za to druga część biegu wyśmienita, do medalu jednak nieco zabrakło, ale do top sześć zaledwie dwie sekundy.  Stasiu uplasował się ostatecznie na ósmej pozycji. W sztafecie przejmował zmianę na  czternastej pozycji, dzięki dobremu biegowi wprowadził drużynę do pierwszej dziesiątki na finiszu pokonując ekipę Szwecji. Zajęliśmy dziewiąte miejsce.

Jedyną osobą poza braćmi Pachnik, z Polskiej ekipy, która wywalczyła miejsca w pierwszej dziesiątce była Hanna Sudół z Wrocławia, zajmując odpowiednio szóste miejsce w „klasyku” i dziewiąte w sprincie.

Stasiu mimo iż jest jeszcze juniorem już za kilka dni udaje się do Turcji na Mistrzostwa Świata Młodzieżowców. Trzymajmy więc za niego kciuki. Jędrek bezpośrednio z Litwy pojechał na obóz przygotowawczy do Kwidzyna celem którego jest przygotowanie do Mistrzostw Polski Juniorów w Biegu Sprinterskim (4-5 września – Poznań- Mogilno).

Wyniki Mistrzostw Europy Juniorów:
Dystans klasyczny:
https://eventor.orienteering.org/Documents/Event/4506/1/Results-Long

Sztafety:
https://eventor.orienteering.org/Events/ResultList?eventId=7245&groupBy=EventClass

Bieg sprinterski:
https://eyoc2021.lt/wp-content/uploads/2021/08/Official_sprint_results.pdf

Punktacja drużynowa:
https://eyoc2021.lt/wp-content/uploads/2021/08/eyoc2021-team-results.pdf
 

24-08-2021

Powrót

Galeria

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(4) "2367" ["menu_id"]=> string(1) "0" }