Wilki obok nas

Wilki obok nas

W przekazach medialnych pojawiają się coraz częściej informacje o niebezpiecznych dla ludzi sytuacjach z udziałem wilków. Fakt bytowania wilków na terenie naszej gminy i gmin sąsiednich potwierdzają, na podstawie poczynionych w terenie obserwacji, członkowie kół łowieckich prowadzących działalność łowiecką na tych terenach.

Mając na względzie własne bezpieczeństwo, powinniśmy unikać działań, które mogą doprowadzać do niebezpiecznych spotkań z wilkami. Zatem nie wypuszczajmy psów utrzymywanych okresowo na uwięzi poza teren swojej posesji czy też poza zabudowę wsi, gdyż po tropach pozostawionych przez psa w polu lub lesie, wilki mogą go odszukać i zagryźć na terenie naszej posesji, traktując takiego psa jako konkurenta w swoim łowisku.

Nie wychodźmy z psem na spacer do lasu lub w jego okolice, w trakcie spaceru utrzymujmy psa w bliskiej odległości, gdyż pies puszczony wolno węsząc tropy zwierząt i oddalając się od opiekuna może doprowadzić do spotkania z wilkami. Zabezpieczmy odpowiednio pojemniki na odpady przed dostępem dzikich zwierząt, gdyż również wilki mogą tam szukać pożywienia, nęcone zapachem zgromadzonych odpadów.


Wilk jest drapieżnikiem, który w zasadzie boi się ludzi i unika z nimi kontaktu, jednak  w niektórych szczególnych okolicznościach, może on być niebezpieczny dla ludzi. Zachowajmy zatem szczególną ostrożność wchodząc i przebywając na terenach leśnych, a w razie napotkania wilków, tak jak w przypadku spotkania innych dzikich zwierząt należy spokojnie powoli wycofać się na bezpieczną odległość.
 

18-03-2021

Powrót

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(4) "2293" ["menu_id"]=> string(1) "0" }