Barbórkowy Turniej Siatkówki o „Puchar Pionierów Polskiej Miedzi”

Barbórkowy Turniej Siatkówki o „Puchar Pionierów Polskiej Miedzi”

Szkoła Podstawowa w Iwinach już niebawem, bo 13 grudnia, będzie obchodziła uroczystość 70-lecia istnienia i jednocześnie 30 - lecie nadania imienia. W ramach obchodów tego święta w szkole podejmowane są różnorakie działania. Jednym z nich było zorganizowanie turnieju siatkarskiego chłopców o „Puchar Pionierów Polskiej Miedzi”. W zawodach wzięło udział cztery zespoły, a mianowicie reprezentacje ZSP w Kraśniku Dolnym,  SP 1 Złotoryja oraz dwie drużyny z naszej gminy, SP Raciborowice i ZSP Iwiny.


Turniej otworzyła Pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iwinach. Witając gości przedstawiała krótki rys historyczny naszej placówki oraz jej związki z górnictwem.  Potem nastąpiły rozgrywki wg systemu „każdy z każdym”. Już po pierwszych meczach okazało się, że o zwycięstwo w turnieju będą walczyć nasze zespoły tj. Raciborowice i Iwiny.  Mecz tych drużyn był bardzo zacięty i stał na niezłym poziomie. Ze zwycięstwa w pierwszym secie cieszyli się chłopcy z Raciborowic. Drugi set to dominacja drużyny z Iwin. W secie tie-break’owym sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Raz na prowadzeniu Iwiny, za chwilę Raciborowice. Końcówka należała jednak do chłopców z Raciborowic i to oni zdobyli główne trofeum imprezy, a Filip Popek został uznany za najlepszego siatkarza turnieju. Iwinianie uplasowali się na drugiej pozycji. Trzecie miejsce po wygraniu z Karśnikiem Dolnym zajęli siatkarze z SP 1 Złotoryja.


Najważniejszym jednak aspektem imprezy było utrwalenie pamięci o tradycji górniczej w  Iwinach i ten cel udało się osiągnąć.

Dariusz Pachnik


 

11-12-2019

Powrót

Galeria

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(3) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(4) "2124" }