Narodowe Święto Niepodległości na sportowo !!!

Narodowe Święto Niepodległości na sportowo !!!

Tradycyjnie już od kilku lat uczniowie Szkoły Podstawowej w Iwinach obchodzą Dzień Niepodległości na sportowo. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy wspólnie GCK Warta Bolesławiecka happening  sportowy pod hasłem „Sto kilometrów, na sto lat Niepodległości” i uczestniczyliśmy w Biegu  w Jerzmanowej k/Głogowa. W tym roku zaplanowaliśmy udział w dwóch imprezach.

 

W sobotę zainaugurowaliśmy cykl Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Pierwszy z jedenastu etapów odbył się w Pielgrzymce (11 stycznia bieg w Iwinach !!!) . Warunki zarówno terenowe jak i pogodowe były niezwykle trudne. Nie przeszkodziło to naszym, na pokazanie mocy. W biegu dla dzieci na podium stawali: Antek i Jędrzej Pachnik pierwsze miejsca. Kornelia Kulka, Maja Nikołajuk i Gracjan Dwojak – drugie miejsca. Fantastycznie wypadł w biegu głównym na dystansie 8 km Stanisław Pachnik, który zajął trzecie miejsce, a w swojej kategorii bezapelacyjnie pierwsze . Również w biegu głównym wystartował Mikołaj Trzcinka i uplasował się 24 pozycji  i na drugim miejscu w swojej kategorii wiekowej (na starcie stanęło ponad 150 zawodników).


Jedenastego listopada rano ruszyliśmy ponad 30 osobową kadrą do Polkowic. Władze tego miasta urządzili ogromną fetę, z okazji Narodowego Święta Niepodległości ! Jego częścią były biegi zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. My mieliśmy swoich przedstawicieli we wszystkich biegach. Na początku pobiegły przedszkolaki na dystansie ok. 300 m. Nas reprezentowała Emilka Hetnar i w stawce chyba ponad stu młodych adeptek biegania zajęła wysokie piąte miejsce, podobnie jak Daria Broda ( kat. kl I-II). Potem było już… tylko lepiej ! Antek Pachnik i Gracjan Dwojak wygrali swoje biegi. Julia Halewicz uplasowała się na drugiej pozycji, Jacek Świtaniak był trzeci, piąte miejsca zajęły Wiktoria Kulka, Kornelia Kulka i Natalia Tyszkiewicz. Pozostali również walczyli ambitnie na miarę swoich możliwości, a byli to: Ola i Nina Warchoł, Marek Kasprzak, Marcel i Konrad Solpa, Zuzia Broda, Oliwia Hetnar, Ola Kamzurska, Klaudia i Karolina Złotek, Maja i Martyna Nikołajuk, Ewelina Domachowska, Sonia Szeliga, Amelia Piasecka, Kamil Trzcinka, Karol i Szymon Rozmusz.


W  biegu głównym, naszą gminę reprezentowali: Marek i Mikołaj Trzcinka oraz Jędrzej i Dariusz Pachnik. Młodzi chłopcy ograli starszych panów.  Najwyższe miejsce zajął Jędrek, który na dystansie 6,3 km uplasował się na 15 miejscu z wynikiem 24:49, o pięć pozycji niżej Mikołaj Trzcinka 25:07 (oba wyniki poniżej 4 min/ km !). Prawdziwy szacun dla tych 13 letnich chłopców. Oldboje – Dariusz Pachnik 23 miejsce (pierwsze w kat. M50) i Marek Trzcinka 76.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale( organizator przygotował ich po 900 szt. i wszystkie rozdano uczestnikom biegów !!!).  Należy się cieszyć, że w dzień wolny od pracy i szkoły, tyle osób zechciało poświęcić swój czas, aby tak zamanifestować nasze narodowe święto.           

W  wyprawie do Polkowic oprócz dzieci wzięli udział rodzice. Dziękujemy im za wspólnie spędzony czas.
 

 

Dariusz Pachnik

13-11-2019

Powrót

Galeria

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(4) "2114" ["menu_id"]=> string(1) "0" }