Sukcesy naszych Orientalistów. Stanisław Pachnik z czwartym medalem Mistrzostw Polski w tym roku

Sukcesy naszych Orientalistów. Stanisław Pachnik z czwartym medalem Mistrzostw Polski w tym roku

W ubiegły weekend odbyły się na Mazowszu Sprinterskie Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację. W sobotę rozegrano bieg indywidualny zarówno w kategoriach juniorskich, seniorskich jak i masters. Areną zmagań indywidualnych był Serock.

 

Nas interesowała najbardziej kategoria juniorów młodszych, bo tam mieliśmy szanse medalowe, a to za sprawą Stanisława Pachnika ( uczeń I LO w Bolesławcu). Niewątpliwie należał do faworytów w walce o medal.  Każdy sportowiec wie, że taka presja raczej nie pomaga, tym bardziej , że rywalizacja w tej kategorii jest bardzo wyrównana, czego dowodem były zawody sprzed tygodnia w Kwidzynie. Tam stawiła się cała czołówka krajowa, aby sprawdzić się na tydzień przed mistrzostwami. Różnice czasowe na poszczególnych etapach były minimalne, a zwycięzcy się zmieniali się w każdym z czterech etapów.


Organizatorzy mistrzostw przygotowali trasy przebiegające przez centrum miasta, z metą w rynku.  Początek trasy był wyjątkowo „czujny” i łatwo było popełnić błąd. Na tzw. radiokontroli Stasiu prowadził z kilkunastosekundową przewagą, potem jednak drobne błędy nawigacyjne spowodowały, iż na przedostatnim punkcie kontrolnym (było ich w sumie 15) był drugi, z jednosekundową stratą. Jednak ostanie 200 metrów, to popis siły biegowej Stasia, który nie dość że odrobił stratę, to jeszcze dołożył 3 sekundy przewagi i zameldował się na mecie z pierwszym czasem, zdobywając tytuł Mistrza Polski w Sprinterskim Biegu na Orientację.  Pokonując Ignacego Słomczyńskiego (UKS „Orientuś” Łódź) oraz Jana Sztranka (UKS „Azymut” Pabianice).


Bardzo dobrze wypadła w kategorii Elity Damskiej Małgorzata Pachnik, która wraca do wyczynowego biegania, a reprezentuje  23 Śląski Pułk Artylerii  z Bolesławca. Zajęła bardzo wysokie dziewiąte miejsce.  Małgosia startowała również wraz z kolegami żołnierzami Mateuszem Dziobą ( ta sama jednostka) oraz Michałem Kalatą (10 Brygada Pancerna ze Świętoszowa), oraz Marleną Borychowską, w sztafecie sprinterskiej , która odbyła się w niedzielę w Nowym Dworze Mazowieckim. Zespół ten był bardzo blisko medalu w kategorii Elity zajmując czwarte miejsce !!!


Warto zaznaczyć, że Polski Związek Orientacji Sportowej  w wyniku konkursu wyłonił gospodarza przyszłorocznych Sprinterskich Mistrzostw Polski, które przyznano naszemu klubowi  UKS „Orientpark.pl” Iwiny.  Jeden z biegów najprawdopodobniej zostanie rozegrany w Bolesławcu (trwają rozmowy z władzami miasta). Zawody odbędą się w dniach 6-7 czerwca 2020 roku.
 
Dariusz Pachnik

10-09-2019

Powrót

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(4) "2090" ["menu_id"]=> string(1) "0" }