Dwa medale Mistrzostw Polski

Dwa medale Mistrzostw Polski

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o powołaniu Stanisława Pachnika do Kadry  Polski na Mistrzostwa Europy w Biegu na Orientację. W miniony weekend Stasiu potwierdził swoją wartość zdobywając dwa medale Mistrzostw Polski, jeden na dystansie klasycznym, a drugi w sztafetowym. Zawody odbyły się w okolicach Piechowic ( bieg klasyczny) i Przesieki (sztafety). 

 

W sobotę rozegrano bieg klasyczny. Górzysty teren był bardzo selektywny. Trudności techniczne,            a przede wszystkim fizyczne, dały się wszystkim we znaki. W niektórych kategoriach różnice czasowe na czołowych pozycjach były kolosalne. Jednak w  kategorii  M 16 pierwsza trójka była blisko siebie. Stasiu biegał 72 minuty i 9 sekund, ustąpił jedynie Mikołajowi Paterkowi (HKS AZYMUT MOCHY) o 45 sek., a pokonał Jana Sztranka (AZYMUT PABIANICE) o  nieco ponad półtorej minuty. Wymieniona trójka to kadrowicze na Mistrzostwa Europy (28 – 30.06.2019 Grodno – Białoruś).


W niedzielę przenieśliśmy się do Przesieki by tam rozegrać bieg sztafetowy. Teren również górzysty, ale o trasy o znacznie mniejszych przewyższeniach i przede wszystkim dużo krótsze. Stasiu miał wyznaczoną trzecią (ostatnią) zmianę w zespole MKS „Paulinum” Jelenia Góra. Wiedzieliśmy, iż stać ten zespół na uzyskanie dobrego wyniku. Na pierwszej zmianie pobiegł Adrian Sobiński i zameldował się na szóstym miejscu, z prawie pięciominutową stratą do liderów  UKS „Orientuś” Łodź. Druga zmiana to Jakub Jończy, w którym pokładaliśmy nadzieję, na odrobienie co najmniej części strat. Niestety Kubie nie wyszedł bieg tak jak by tego sobie życzył. Co prawda awansowaliśmy    o jedno miejsce, jednak strata do liderów wzrosła do siedmiu minut, a do podium około czterech !!! Stasiu jednak ruszył z ogromną werwą i błyskawicznie zaczął odrabiać starty. Na tzw. przebiegu widokowym był już trzeci, ze stratą ponad minuty do zespołu Śląska Wrocław. Ostatni odcinek trasy Stasiu pokonywał w fantastycznym tempie i na przedostatnim punkcie kontrolnym miał już kontakt wzrokowy z zawodnikiem z Wrocławia. Rywal popełnił jeszcze błąd wariantowy,  Stasiu to bezlitośnie wykorzystał i już na ostatni punkt kontrolny przed metą wyszedł na drugie miejsce. Na mecie cieszyliśmy się z tytułu wicemistrzów Polski !!! Stasiu osiągnął najlepszy czas w swojej kategorii !!!


  Mistrzostwa Polski były dla nas bardzo udane, a rosnąca forma przed wyjazdem na Białoruś napawa dużym optymizmem. Tam przede wszystkim liczymy na dobry występ w biegu sprinterskim, w którym Staś czuje się najlepiej.

 

Dariusz Pachnik
 

24-06-2019

Powrót

Galeria

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(4) "2072" ["menu_id"]=> string(1) "0" }