Wyróżnienie dla Raciborowic Górnych

Wyróżnienie dla Raciborowic Górnych

Konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska 2010" był realizowany przez Wydział Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Konkurs był skierowany do sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej.

Celem konkursu było wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich. Gmina Warta Bolesławiecka zgłosiła do konkursu wieś najbardziej aktywną i zaangażowaną w działania oddolne. tj. Raciborowice Górne.

Raciborowice Górne zdobyły wyróżnienie w kategorii "Najpiękniejsza Wieś".

Wyróżnienie to jest głównie zasługą mieszkańców wsi, którzy od wielu lat - czasem małymi kroczkami, cierpliwie, mimo niewystarczających środków finansowych - dbają o poprawę stanu technicznego  i estetykę swoich nieruchomości. Mało tego -mieszkańcy Ci wyszli ze swoich domostw i założyli Stowarzyszenie Miłośników Wsi Raciborowic, którego celem stała się ODNOWA WSI i integracja mieszkańców niegdyś podzielonej wsi Raciborowice na dwie miejscowości: Raciborowice Dolne i Raciborowice Górne. Przedsięwzięcia realizowane przez to Stowarzyszenie widać "gołym okiem". Tablice informacyjne o wsi przedwojennej i tej powojennej, o miejscach ściśle związanych z życiem mieszkańców, których już nie ma, o zabytkach; Galeria historyczna Raciborowic; mała architektura (zagospodarowanie wolnych przestrzeni). Inicjatywy te realizowane są m.in. przy udziale środków z Programu "Odnowa Wsi Dolnośląskiej", środków własnych Stowarzyszenia i sponsorów.

17-08-2010

Powrót

Galeria

Urząd Gminy Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 40c
59-720 Warta Bolesławiecka
tel. 75 738 95 92, 75 738 95 97
e-mail (sekretariat): urzad@wartabol.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 7.30 do 16.00
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piątek od 7.30 do 15.00Iwiny | Jurków | Lubków | Raciborowice Dolne | Raciborowice Górne | Szczytnica | Tomaszów Bolesławiecki | Warta Bolesławiecka | Wartowice | Wilczy las
Deklaracja dostępności

Copyright © 2009 Urząd Gminy Warta Bolesławiecja, Aplikacje internetowe ESC SA
array(4) { ["option"]=> string(2) "16" ["action"]=> string(9) "news_show" ["news_id"]=> string(3) "172" ["menu_id"]=> string(1) "0" }