2 złote medale i jeden srebrny w Mistrzostwach Polski w biegu na orientację

W sobotę odbył się bieg indywidualny, rozegrany na terenie Płockiej starówki.  Swój jedenasty medal (siódmy złoty) Mistrzostw Polski w karierze zdobył Jędrzej Pachnik. Starszy o trzy lata brat Stanisław, który rywalizuje w kategorii młodzieżowca również wywalczył kolejny mistrzowski tytuł (22 medal).  Co ciekawe młodzieżowcy mieli takie samy trasy jak męska elita. Czas Stanisława dałby mu srebrny medal !!!  Nieco poniżej oczekiwań, bo na 20 miejscu zameldowała się w kategorii juniorek młodszych Maja Nikołajuk. To co się nie udało Mai w sobotę, zrekompensowała sobie w niedzielę. Po bardzo wyrównanym boju i ambitnej walce wspólnie z Jędrkiem Pachnikiem zdobyli srebrny medal w tzw. sztafecie sprinterskiej. Jest to jej pierwszy medal Mistrzostw Polski, ale mamy nadzieję, że nie ostatni !!!

Już w najbliższy weekend swoje najważniejsze zawody w sezonie będą mieli najmłodsi przedstawiciele klubu. W Krakowie odbędzie się tzw Puchar Najmłodszych. Są to zawody równoważne Mistrzostwom Polski dzieci do lat 14. Mamy tam też swoje szanse medalowe (Martyna, Oliwia, Antek).