Znowu to zrobił !!! Jędrzej Pachnik po raz czwarty w tym roku, na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski !!!

Dwa tygodnie temu w Mielcu Jędrek został Mistrzem Polski Juniorów Młodszych w Średniodystansowym Biegu na Orientację. Wcześniej złoto zdobył w sprincie (Oleśnica) i na dystansie klasycznym (Bojano k/Gdyni).    Wczoraj w Szczecinie jako pierwszy zameldował się na najdłuższym dystansie  na . tzw Ultralong’u !  Jędrek na pięć biegów rangi Mistrzostw Polski Juniorów  w tym roku, w czterech (z wyjątkiem biegu nocnego) zdobył złoty medal !!! Jest to wyczyn wyjątkowy zwłaszcza, że konkurencja w tej kategorii jest bardzo mocna.

Niewiele zabrakło starszemu z braci Pachników - Stanisławowi, żeby również stanąć na najwyższym stopniu podium.  Niefortunny upadek na końcówce biegu spowodował, że doszło do walki "bark w bark" na finiszu. Po ponad 20 kilometrowych zmaganiach, zadecydował odczyt z  fotokomórki… i złoty medal trafił do Mateusza Kuli z KOS BnO Szczecin. Stasiu musiał zadowolić się medalem srebrnym. Jest to jego dziewiętnasty medal Mistrzostw Polski Juniorów w karierze.

UKS „Orientpark.pl” Iwiny reprezentowała także na mistrzostwach Maja Nikołajuk. Uplasowała się na 11 pozycji w kategorii K16. Cieszy postęp, co dobrze rokuje na przyszły sezon.

W biegu towarzyszącym mistrzostwom wystartowały  Martyna Nikołajuk i Oliwia Hetnar. Martyna bezapelacyjnie wygrała, a na drugim miejscu uplasowała się Oliwia Hetnar.

Bardzo cieszymy się z tych wyników, tym bardziej, że za niespełna dwa lata (2024 r) w Szczecinie i na terenie Puszczy Bukowej odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów .